دوشنبه 13 مهر 1394آخرین بروز رسانی:
ورود کاربرانعضویت
پر کردن این فیلد ضروریست.
پر کردن این فیلد ضروریست.
فراموشی رمز عبور
انتخاب کالا از استانهای زیر
جستجوجستجوی پیشرفته
پر کردن این فیلد ضروریست.

راهنمای قوانین سایت

سایت همینا مفتخر است که شما کاربر عزیز را با قوانین این بازار مجازی آشنا نماید. مواردی که در ذیل مشاهده می‌نمایید، بخش عمده قوانین این بازار هستند. جهت انجام هرگونه خرید و فروش در این سایت، ضروریست قوانین زیر را به دقت مطالعه و رعایت نمایید.


1. روش خرید و فروش‌ در سایت: پس از ثبت سفارش کالا، با خریدار و فروشنده تماس گرفته می‌شود و در صورت مهیا بودن شرایط، آن‌ها با هم مرتبط می‌شوند. خریدار می‌تواند از کالا بازدید و پیش از خرید از صحت و سلامت کالا اطمینان یابد.

2. فروشنده موظف است اطلاعات کالای خود را به درستی درج نموده و نیز عکس واقعی از کالای خود را در سایت قرار دهد. درصورت غیرواقعی بودن عکس، کالا تایید نخواهد شد. فروشندگانی که قصد فروش عمده کالای خود را دارند میبایست جهت نمایش و فروش کالای خود با مدیریت سایت هماهنگی‌های لازم را به‌ عمل آورند و مبلغ معینی را به صورت ماهیانه و پیش از تایید کالاهایشان به سایت بپردازند.

3. فروشندگانی که کالای خود را ثبت کرده‌اند می‌توانند کالاهایشان را ویرایش و حذف کنند. برای این کار ابتدا وارد پروفایل‌تان شوید و سپس از قسمت کالاهای فروشی من می توانید کالاهایتان را ویرایش و یا حذف کنید.

 

در صورتی که کالای شما نیاز به انجام تغییرات دارد، از گزینه ی "ویرایش" کالا استفاده کنید و از حذف و ثبت مجدد کالا خودداری نمایید.4. در صورتی‌که فروشنده‌ای کالایی مغایر با آن‌چه که به ثبت رسانده تحویل مشتری دهد سایت حق دارد نسبت به غیرفعال نمودن عضویت وی اقدام کند.

5. در صورتی که خرید و فروش از دو شهر مختلف انجام شود و طرفین،‌ جهت ایجاد اطمینان، مایل باشند سایت به عنوان واسطه برای تحویل پول عمل نماید، می‌توانند برای انجام این کار با مدیریت همینا هماهنگی‌های لازم را بعمل آورند.

 

در صورتی که خریدار و فروشنده بخواهند سایت را واسطه ی دریافت پول کالا قرار دهند باید به موارد زیر توجه کنند:

 

- مشخصات کامل کالا باید قبل از ارسال مرسوله چک شود و درصورتی که موردی مغایر با نوشته های فروشنده در سایت باشد باید قبل از ارسال کالا به خریدار گفته شود.

- هزینه ارسال کالا طبق توافق طرفین پرداخت می گردد.

- در صورتی که خریدار پس از دریافت کالا، از آن ناراضی باشد باید با فروشنده صحبت کند و هر دو طرف باید سعی کنند طی مذاکره مشکل را برطرف نمایند.

- اگر دو طرف نتوانند باهم مشکل را حل کنند سایت نظر نهایی خود را پس از دریافت مدارک لازم از دو طرف اعلام می کند و هر دو طرف موظف به قبول این نظر می باشند.

- در صورتی که کالا مرجوع گردد هزینه برگشت آن باید طبق توافق طرفین پرداخت گردد. در صورتی که توافق حاصل نشود هزینه ی ارجاع کالا بین خریدار و فروشنده نصف خواهد شد.

 


6. اطلاعات کاربران نزد سایت همینا محفوظ است و به جز هماهنگی برای خرید و فروش هیچ گونه استفاده ای از این اطلاعات نخواهد شد.

7. برای انجام هرگونه عملیات خرید و فروش تکمیل فرم عضویت الزامی است.8. همینا تعهدی نسبت به کیفیت کالاهای عرضه شده ندارد و فروشندگان مسئول کیفیت و کمیت کالای خود می‌باشند.

 

9. الویت پیگیری سفارشات براساس قیمت پیشنهادی و زمان ثبت سفارش است. در صورتی که برای یک کالا قیمت پیشنهادی بالاتر از قیمت فروشنده ارائه شود، فروش کالا به حالت مزایده در می آید و الویت پیگیری براساس بالاترین قیمت خواهد بود.

 

10.خریدار و فروشندگان می بایست تمام اطلاعات خرید و فروشهای خود را با ذکر جزئیات به سایت اعلام نمایند.باتوجه به اینکه اطلاعات تماس افراد محرمانه می باشد، ذخیره اطلاعات کاربران تخلف محسوب می گردد.

 

11.در صورتی که خریداری تمایل به خرید کالایی از فروشنده ای را دارد، باید فرم مربوط به آن کالا را پر نمایند و در صورتی که هرکالایی از آن فروشنده خریداری گردد، باتوجه به اینکه اطلاعات تماس توسط سایت در اختیار کاربر قرار گرفته است، هردوطرف موظف به اعلام جزئیات خرید و فروش خود هستند.

 

12. فروشنده موظف است پس از انجام معامله ،کارمزد سایت را از طریق سیستم بانکی شتاب و یا واریز به حساب، طبق شرح جدول زیر پرداخت نماید.

 

کارمزد برای معاملاتی که شامل چند کالا است (حتی کالاهای زیر بیست هزار تومان) و به طور همزمان به یک خریدار فروخته می شود حتی اگر تعدادی از کالاهای فروخته شده در سایت ثبت نشده باشند، بر حسب کل مبلغ فروش محاسبه خواهد شد.


شماره حساب 1 – 1230978 – 800 - 808 بانک سامان به نام زینب جم
شماره کارت 0349 2005 8610 6219 بانک سامان به نام زینب جم

 

کارمزد قیمت کالا (تومان)
بدون کارمزد پایین تر از 10,000
1000 تومان 10,000 - 19,999
8 درصد 20,000 - 99,999
6 درصد 100,000 - 499,999
5 درصد 500,000 - 999,999
3 درصد 1,000,000 و بالاتر


13. در صورت عدم پرداخت کارمزد سایت، عضویت کاربر غیرفعال خواهد شد.

14. قیمت‌گذاری کالاها بر عهده فروشندگان محترم می‌باشد و سایت در این زمینه دخالتی نمی کند.

15. آگهی‌هایی که پس از گذشت مدت زمان یک سال فروخته نشده باشند، غیرفعال می شوند و فروشندگان آنها این امکان را خواهند داشت که مجددا کالای خود را با قیمت مناسب‌تر در سایت درج کنند.

16. سفارشات خریدی که با قیمت پیشنهادی بسیار پایین ثبت می‌شوند امکان پیگیری نخواهند داشت و توسط ایمیل به خریدار اطلاع داده می‌شود که قیمت بالاتری پیشنهاد دهد.

17. فروشندگان می توانند خودشان نظرات کالاهایشان را حذف نمایند.

نظراتی که حاوی مطالب زیر باشند توسط مدیریت سایت حذف خواهند شد:

-          نظراتی که شامل هرگونه اطلاعات تماس ( از قبیل شماره تماس، ایمیل و ..) باشند.

-          نظراتی که به نحوی در آنها تبلیغات سایت های دیگر آمده باشد.

-          هر نظری که به نحوی بی احترامی به فروشنده کالا یا کاربران دیگر به حساب آید.

-          نظراتی که با هدف پایین آوردن ارزش کالا و به قصد تخریب آن نوشته شوند.

-          نظراتی که با ایمیل غیرواقعی ثبت شوند.

 

18. کالاهایی که شامل موارد زیر باشند تایید نخواهند گردید و کاربر از طریق ایمیل از علت عدم تایید کالا مطلع می شود.

- پوشاک و کفش کارکرده ( به دلیل رعایت مسائل بهداشتی)

توضیح: عنوان "پوشاک و کفش در حد نو" در سایت همینا به کالاهایی اطلاق می شود که از لحاظ تعداد مصرف در حد دو یا نهایتا 3 بار استفاده شده باشند و از لحاظ ظاهری تفاوتی با کالای نو نداشته باشند. در صورتی که کالایی با عنوان در حد نو ثبت شده باشد و خریدار پس از خرید ان شواهدی مبنی بر کارکرده بودن کالا به سایت ارائه نماید، تذکری جدی از طرف سایت به فروشنده داده می شود.

- لوازم آرایشی و بهداشتی در حد نو و کارکرده

- انواع حیوانات

- سی دی و دی وی دی های کپی شده ( به دلیل نقض قانون کپی رایت)

- کالاهایی با عکس غیرواقعی

- کالاهایی که تمام یا قسمتی از آنها از طریق کشتن حیوانات بوجود آمده است. مانند: پالتو پوست طبیعی، عاج فیل و ...

- انواع اسلحه

 

 19. در صورتی که طرفین معامله تمایل به تعویض کالا با یکدیگر داشته باشند هر دو باید به صورت جداگانه طبق ارزش کلی تعیین شده برای هر یک از کالاها کارمزد را پرداخت نمایند.

20. کاربرانی که دو بار از طرف سایت تذکر دریافت کرده باشند، قادر به ادامه فعالیت در سایت نخواهند بود.

21. فعالیت های این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و تمامی کالاهای موجود دارای مجوز از مراجع مربوطه می باشند.


کاربر گرامی، خواهشمند است درصورت تمایل نسبت به انجام خرید و فروش در همینا، قوانین مربوط به آن را نیز مطالعه فرمایید. چنانچه درمورد هر کدام از بخش های سایت سوالی داشتید و درقسمت سوالات متداول پاسخ خود را نیافتید، می توانید در قسمت ارتباط با ما پرسش خود را مطرح کنید تا در اولین فرصت پاسخ آن در سایت به نمایش درآید.

پرسش های متداول

چرا کالای من تایید نمی شود؟

به دلایل زیر کالای شما تایید نمی شود: 1.عکس کالای شما واقعی نیست. 2.کالای شما مطابق قانون و شرع کشور نیست. 3.در صورتی که به طور عمده فروشنده ی کالایی باشید. 4.کالایتان پوشاک کارکرده است.

چگونه می توانم به سوالات در مورد کالایم پاسخ دهم؟

در صورتی که کاربری از کالای شما سوالی پرسیده باشد،به شما ایمیلی فرستاده می شود. برای پاسخ به سوال در همان قسمت نظرات پاسخ بدهید.

مبلغ پیشنهادی چیست؟

شما می توانید در هنگام خرید مبلغ پیشنهادی تان را برای خرید کالا اعلام نمایید، سفارشاتی که مبالغ بیش از حد معمول از قیمت کالا کمتر باشد پیگیری نمی شود.

نمی توانم وارد قسمت پروفایلم شوم، چه کار کنم؟

در صورتی که پس از وارد کردن نام کاربری و رمزعبور نمی توانید وارد پروفایل تان شوید، لطفا مرورگرتان را عوض کنید و در صورتی که با مرور گر دیگری نیز نمی توانید وارد شوید لطفا به سایت ایمیل بفرستید.

رمز عبورم را فراموش کرده ام، چه کار کنم؟

در صورتی که رمز عبورتان را فراموش کرده اید، ابتدا وارد قسمت عضویت شوید و سپس در قسمت فراموشی رمز عبور آدرس ایمیلتان را وارد کنید تا رمز عبور به ایمیل شما ارسال شود.

چه نکاتی را برای فروش بهتر رعایت کنم؟

1) کالای مورد نظرتان را به خوبی شرح دهید تا شانس فروش کالای شما افزایش یابد. 2) هر چقدر تصویر کالا با کیفیت تر باشد شانس فروش کالای شما افزایش می یابد. 3)قبل از تعیین قیمت کالا، قیمت کالاهای مشابه در سایت را بررسی نمایید تا مناسب ترین قیمت را برای کالایتان تعیین کنید. 4) در صورتی که هزینه ی حمل را خودتان به عهده بگیرید، شانس فروش کالای شما افزایش می یابد. 5) به سوالاتی که کاربران دیگر در قسمت نظردهی از کالای شما می پرسند به درستی در همان قسمت پاسخ دهید.

لیست مقایسه چیست؟

با افزودن کالایتان در لیست مقایسه می توانید کالاهای مشابه را از جنبه های مختلف مقایسه نمایید تا خرید بهتری داشته باشید.

برای ویرایش کالا چه کار کنم؟

برای ویرایش کالا ابتدا وارد پروفایل تان شوید، سپس از قسمت کالاهای فروشی من وارد قسمت ویرایش کالایتان شوید و کالایتان را ویرایش کنید. پس از تایید مدیریت کالای شما ویرایش می شود.

چگونه می توانم در مورد کالاها سوال بپرسم؟

در صورتی که سوالی در مورد کالای مورد نظرتان دارید می توانید از قسمت نظردهی موجود در هر کالا سوال خود را از فروشنده بپرسید.

پروفایل من چیست؟

بعدازعضویت شما می توانید با کلیک روی دکمه ی "پروفایل من" در صفحه ی اصلی سایت، مجموعه ای از فعالیت هایتان شامل کالاهای فروشی،کالاهای مورد علاقه،فروشندگان موردعلاقه،کالاهای خریداری شده را مشاهده کنید.

آیا می توانم کالای ارائه شده برای فروش را حذف کنم؟

در صورتی که بخواهید کالای ارائه شده ی تان را حذف کنید در اسرع وقت وارد قسمت پروفایل شوید و کالا را حذف کنید.

چه کالاهایی در سایت قابل خرید و فروش هستند؟

کالاهایی که مطابق شرع و قانون قابل خرید و فروش باشند.

کالای خریداری شده چگونه به دست من می رسد؟

با توجه به نوع کالا روش های دریافت کالا متفاوت می باشد.

چه وقت سفارش من را پیگیری می کنید؟

سفارشات حداکثر پس از 24 ساعت پیگیری می شود.

چگونه می توانم رمز عبورم را تغییر دهم؟

ابتدا با نام کاربری خود وارد سایت شوید، سپس در قسمت پروفایل من می توانید رمز عبور خود را تغییر دهید.

چگونه پول کالای خریداری شده را پرداخت کنم؟

بستگی به توافق خریدار و فروشنده دارد.

چگونه کالای مورد نظر خود را پیدا کنم؟

1) عنوان کالای موردنظرتان را در قسمت جستجوی سایت وارد کنید؛سپس مشخص کنید که در کدام دسته قرار می گیرد. 2) از طریق دسته بندی های موجود درسایت کالای مورد نظرتان را پیدا کنید.

چگونه عضو سایت شوم؟

ابتدا روی گزینه ی عضویت کلیک کنید، در مرحله ی اول عضویت پر کردن گزینه ی هایی که با ستاره مشخص شده اند اجباری می باشد؛ بعد از ثبت عضویت لینک فعال سازی به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.

چگونه کالای خود را بفروشم؟

1) ابتدا در سایت عضو شوید. 2) اطلاعات مربوط به کالا را به دقت تکمیل نمایید. 3) حداقل یک عکس از کالایتان را اضافه کنید. 4) در صورتی که کاربری اقدام به خرید کالای شما کند، برای هماهنگی های لازم با شما تماس گرفته خواهد شد.

چگونه از سایت خرید کنم؟

1) ابتدا در سایت عضو شوید. 2) کالای مورد نظرتان را پیدا کنید. 3) توضیحات مربوط به کالا را به دقت مطالعه کنید. 4) روی دکمه ی "خرید این کالا" کلیک نمایید.

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است. ©1392تمامی حقوق این سایت متعلق به Haminaa.com است. All Rights Reserved

برای استفاده از این قابلیت لطفاً با نام کاربری وارد شوید و در غیر اینصورت در سایت ثبت نام کنید.

ورود عضویت